Shungiit (keskmine) Vaata suuremalt

Shungiit (3.5 - 5 cm)

SHUN2001

Uus

Päritolu Shunga, Karelia - Venemaa. Shungiidi tükid naturaalsel kujul. Ca. 3.5-5 cm pikkused tükid, mille kaal vahemikus 40-50 gr.

Rohkem infot

Toodet pole enam laos

1,69 €

Rohkem infot

Shungiit

Shungiit on musta värvi (võib olla matt või läikega), peamiselt süsinikest koosnev mineraloid (aine, mida peetakse küll mineraaliks, kuid millel puudub kristalliline struktuur). Teadaolevalt koguti shungiiti loodusest esmakordselt Karjalas, Shunga küla piirkonnas, sealt ka nimetus shungiit. Suurimad leiukohad jäävadki shungiidi esmase leiukoha, Karjala, lähistele, lisaks on Venemaal shungiiti leitud veel Tšeljabinski ja Kamtšatka piirkondades. Väljaspool Venemaa avarusi on shungiiti täheldatud veel Austrias, Indias, Kongo Rahvavabariigis ja Kasahstanis. Shungiiti hakati 18. sajandi esimesel poolel kasutama Peeter I-e (e. Peeter Suur) poolt Karjalasse loodud Venemaa Keisririigi esimeses SPA-s, tema tervistava ja vettpuhastava toime pärast. Peeter I, olles isiklikult kogenud shungiidi vettpuhastavat toimet, uuris ka võimalusi, kuidas saaks shungiiti kasutada tsaariarmees, eesmärgiga, varustada sõdureid puhta joogiveega. Shungiidis leidub süsiniku aatomitest koosnevad erikujulisi molekule (fullereene), milliseid on oma unikaalsete keemiliste omaduste tõttu olnud viimasel ajal teaduses ja tehnoloogias suureks huviobjektiks. Shungiiti kasutatakse ka tänapäeval laialdaselt SPA-protseduurides: tehakse vanni (sh. Jalavanni), maske (kasuatatkse ka kosmeetika toodetes).

Shungiidivee valmistamine:

Shungiidivee tarvitamisele ka välispidisele, ( shungiidi vann, shungiidi veega pesemine jms.) omistatakse tervistavat ja ka teatud haigusi leevendavat toimet.Värskelt hangitud shungiidikivide kasutamisele võtmisel, tuleks need kõigepealt hoolikalt jooksva vee all puhtaks pesta, võib kasutada ka harja, pesemise käigus eemaldusb kividelt määriv, lahtine shungiidi tolm ja muu mustus. Peale pesemist tuleks kive leotada vees 24 tunni jooksul ja see leotusvesi ära valada. Peale pesu ja leotamist võib asuda valmistama shungiidivett.

Vajalik shungiidi kogus võiks olla 60-100 gr shungiidi kive liitri vee kohta. Asetage kivid puhta joogiveega anumasse (ärge sulgege anumat õhutihedalt) ja laske seista. Kahe ööpäeva möödudes on shungiidivesi valmis tarbimiseks, kolme ööpäeva möödudes on vesi saavutanud oma maksimaalse potensiaali ja soovitatakse kividelt ära valada (kividelt ära valatud vett võib veel paari päeva jooksul tarbida). Esmakordsel tarbijal sobib alustada ühe klaasitäiega päeavas. Kui kive kasutatakse pidevalt, soovitatakse neid vahetada peale 8-12 kuu pikkust kasutamist uute vastu.

Kivide puhastamine:

Kui kasutate kive aktiivselt shungiidivee valmistamiseks, tuleks neid 2-3 korda kuus puhastada. Kividele koguneb kasutades mustust, mis tuleks maha pesta. Levinud on shungiidi puhastamine soodalahusega. Shungiit pannakse paariks tunniks ligunema sooda ja vee lahusesse (lusikatäis soodat 0,5-1 l vee kohta), ning seejärel pestakse hoolikalt jooksva vee all puhtaks. Pestud kivid võiks asetada kuivama värske õhu ja päevavalguse kätte.