Sõbrale, poolvääriskivide komplekt Vaata suuremalt

Sõbrale

KOMP0002

Uus

Poolvääriskivide komplekt "Sõbrale". Koosneb neljast lihvitud poolvääriskivist, mis on pakendatud linasest kotikesse. Kivid: unakiit, tiigrisilm, karneool ja mookaite. Hea võimalus teha oma sõbrale (või miks mitte ka iseendale) armas kingitus.

Rohkem infot

Toodet pole enam laos

7,21 €

asemel 8,59 €

Rohkem infot

Soovige oma sõbrale optimismi, julgust, enesekindlust, kannatlikust, järjepidavust, küllust ja head õnne!

MOOKAITE

Mookaite tuntud ka kui Austraalia jaspis, seda seetõttu, et mookaitet leidub vaid Austraalias. Täpsemalt Mooka orus (kõnealuse värvilise jaspise esmane leiukoht) Lääne-Austraalias. Tavalised on esindatud punased, lillad, valged ja kollakad toonid. Kasutatakse ka ehete valmistamisel, peamiselt lihvitakse mookaitest pärleid ja valmistatakse kumerlihvis ehtekive, mis kinnitatakse kalekeedele ja sõrmustele. Esoteerikas omistatakse mookaitele positiivset mõju psüühikale ning närvisüsteemile. Talismanina kandes aitab hoida meele optimistlikuna. Hea mediteerimiskivi. Tervise aspektis on mookaitet peetud veel immuunsüsteemi tugevdavaks ja haavade paranemisele kaasaaitavaks. Kasuatakse ka vee-eliksiiri tegemisel.

KARNEOOL

Väga pika ajalooga poolvääriskivi, juba neoliitikumia ajastu inimesed hindasid karneooli ilu ja salapära ning valmistasid karneeolist algelisi ehteid. Oli tähtis kivi Egiptuse ehtekunstist lasuriidi ja oonüksi kõrval. See pruunikas punane mineraal, mille peamised leiukohad jäävad Brasiilia, India, Uruguay, Siberi ja Saksamaa aladele on saatnud inimesi aastatuhandete jooksul. Tõenäoliselt Kirss-kontpuu (Cornus mas, e Cornelian cherry) järgi nime saanud karneooli hinnatakse esoteerikas kui julgust ja enesekindlust andvat talismani, milline aitab toime tulla stressirohketes olukordades, kui tunned, et kõik pilgud on põõratud sinule. Sobib eriti hästi meelelahutajatele – lauljatele ja tantsijatele. Aitab vabaneda liigsest ärevuses ja muredest ning julgustab elus edasi liikuma.

UNAKIIT

Poolvääriskivi unakiit on üks jaspise eriliike. Jaspis on läbipaistmatu mineraal, mida leidub erinevates värvides: punased, pruunid, roosad, kollased, rohelised, hallid, valged, lillad. Esineb ka mitmevärvilisi, kirjuid jaspiseid. Ajaloolised leiukohad jäävad Dekkani kiltmaa (kiltmaa Euraasia lõunaosas, Indias) ja Egitpuse aladele. Tänapäeval on leiukohtasid avastatud erinevates riikides üle Maa. Antiikajal väga levinud ja hinnatud kivi, kasutati ehete valmistamiseks ja vajalike tööriistade, eeskätt puuride meisterdamisel. Tsaariajal kasutati jaspist mõisate ja paleede kaunistamisel ja iluesemete (vaaside, peekrite, tooside jms) valmistamisel. Esoteerikas on jaspist peetud tugevaks kaitsekiviks, mis kogub endasse nagatiivset, kaitstes sel viisil oma kandjat. Unakiiti – punase jaspise ja epidooti segu, peetakse harmooniliste suhete kiviks, mis aitab arendada kannatust ja järjepidavust. 

TIIGRISILM

Tavaliselt pruuni ja kollasega, aga võib olla ka punastes või sinistes toonides. Sinist mineraali nimetatakse kullisilmaks. Peamised leiukohad Aafrika, USA, India, Mehhiko ja Austraalia aladel. Sümboliseerib vaprust, kõrget moraali ja õiglust. Rooma sõdurid kandsid tiigrisilmast kaunistusi oma relvadel ja kilpidel. Läbi ajaloo on tiigrisilmast talismane seostatud varalise edu, hea õnne ja kaitsega pahatahtlike inimeste plaanide vastu.

Paki sisu