Mäekristalli geood (8-10 cm, mõlema poolega)

MKGE0810

Uus

Mäekristalli lahti murtud geoodid. Koos mõlema poolega. Läbimõõt vahemikus ca. 8-10 cm. Kaal vahemikus 350-800 gr. (oleneb seina paksusest). Päritolu -  Maroko.

Rohkem infot

11,95 €

Rohkem infot

Mäekristall

Mäekristall kuulub kvartside perre. Esineb looduses pikkade, terava tipuga kristallidena, mis võivad moodustada ka kobaraid. Kvartsi kristallid moodustuvad tavaliselt heksagonaalsetena, st. neil on kuus tahku. Võivad olla läbipaistvad või piimjas valged ning sisaldada endas muude mineraalide põnevaid sulundeid.  Tema nimetus pärineb kreeka keelest krystallos, mis tähendab jääd. Vana-Roomas nimetati seda kristalli ka kivistunud jääks. Mäekristalli teadis juba mesoliitikumi inimene. Idamaades peeti seda kivi kannatlikkuse ja vooruslikkuse kiviks. Mäekristalli leiukohad ei ole haruldased. Levinud on Ameerikast, Madakaskarilt, Indiast ja Sri Lankalt pärit eksemplarid. Üksikuid pisikesi kvartsi geoode ja kristalle võib märgata ka meie Eesti paekivi murdudes ja majade paekividest vundamentidel, kuid kahjuks on siinsete kristallide mõõdud väikesed.

Läbi ajaloo on kvartsi kristalle kasutatud maagilistes rituaalides, talismanina ja ehtekivina. Budismi järgi kuulub mäekristall seitsme vääriseseme hulka, kus usutakse tal olevat tervistav toime mao- ja südamevaludele. Sobib teha ka mäekristalli vett, mis on puhastava toimega organismile. Vee tegemiseks kasutatakse tavaliselt väiksemaid tippe, murtud tükke või lihvitud kive. Okultismismis peetakse kvartsi võimsaks, energiat võimendavaks mineraaliks. Aeg-ajalt soovitatakse puhastada kristall veega ja laadida seda päikese käes, näiteks aknalaual. Ettevaatust - ei sobi kuumutada kõrgel temperatuuril, võib puruneda.