Lihvitud roheline aventuriin (väike) Vaata suuremalt

Lihvitud aventuriin (1,5 - 2 cm)

LKAV4010

Uus

Päritolu - Brasiilia. Rohelise aventuriini lihvitud kivid. Ca, 1,5-2 cm pikkused kivid. 

Rohkem infot

1,65 €

Rohkem infot

Aventuriin

Kvartsi ehk mäekristalli erivorm, sisaldab kivile värvuse ja sillerduse andvaid mineraale (olenevalt kivimi värvusest ja omadustest näiteks hematiiti pruunidel ja fuksiiti rohelisetel aventuriini vormidel). Nimetus tuleneb Prantsuse keelest, par aventure – juhuslikult. Võib olla erinevates rohelise toonides, sinakas, kuid ka pruunikas/punane. Algselt kutsuti aventuriiniks vaid rohelist värvi mineraali. Aventuriinist valmistatakse prosse, keesid, toose ja vaase, kantakse ka sõrmusel (kumerlihvis). Teadaolevad leiukohad asuvad Venemaal, Hiinas, Tiibetis, Itaalias, Brasiilias, Indias ja Nepaalis.

Levinud hea õnne talisman, kutsutakse vahel ka mängurite kiviks. Esoteerikas omistatakse aventuriinile veel otsutus- ja juhtimisvõimet parandavat ning meelerahu ja loomingulisust soosivaid omadusi. Stressirohkel ajal kanda endaga kaasas ehte või talismanina. Aventuriinil usutakse hea mõju olevat ka nahaallergia, akne ja ekseemi korral.


Maha laadida külma jooksva vee all ning seejärel asetada kuu valgele. Ka mäekristalli kõrval on hea hoida. Öeldakse, et aventuriinist ehetele tuleks anda aeg-ajalt puhkust.


Tähtkujuline sobivus:

Sõnn – sõnn on oma toimetamistes tihti orienteeritud rikkuse ja varanduse teenimisele, sellisel juhul tuleb talle kasuks aventuriin, mis aitab vähendada raske töö tegemisel tekkivat stressi ja tõmbab ligi häid võimalusi.